close

 

27.09.2023

Szanowni Pacjenci


 

Z przyjemnością informujemy, że od października 2023 roku rozszerzamy godziny udzielania świadczeń zdrowotnych w naszej Poradni Zdrowia Psychicznego, która działa w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego. Porady medyczne będą udzielane dodatkowo w środy od godz. 15.00 do godz. 19.00 zgodnie z aktualnym harmonogramem.

Celem umówienia terminu porady prosimy kontaktować się z Punktem Zgłoszeniowo – Koordynacyjnym (Szpital Powiatowy w Chrzanowie ul. Topolowa 16, tel. 32 624 70 17; 883 849 763) lub z Rejestracją naszej poradni PZP II piętro ,gabinet nr 322 (osobiście lub telefonicznie – 32 627 14 21 wew. 53)


 

 

 

 

27.09.2023r.

Szanowni Pacjenci

 

 

Uprzejmie informujemy, że Miejskie Centrum Medycznego Sp. z o. o.

realizuje w Przychodni nr 1 w Libiążu przy ulicy 9 Maja 2

program „Profilaktyka 40 PLUS”.

 

Profilaktyka 40 PLUS” zakłada realizację bezpłatnych badań diagnostycznych dla osób po 40. roku życia , którzy posiadają uprawnienia do świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Badania realizowane są w formie pakietów dedykowanych oddzielnie dla kobiet i mężczyzn oraz pakietu wspólnego.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.mcm-libiaz.pl/strefapacjenta/Profilaktyka40PLUS (link) lub zapraszamy do kontaktu osobistego bądź telefonicznego z Rejestracją: Przychodni nr 1 w Libiążu, Przychodni nr 2 w Żarkach lub Przychodni nr 3 w Gromcu.

 

 

31.05.2023r.

 

Szanowni Pacjenci

 

 

Uprzejmie informujemy, że Poradnia Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej Miejskiego Centrum Medycznego Sp. z o. o. w Libiążu przystąpiła do organizowanego przez Ministerstwo Zdrowia powszechnego programu szczepień dotyczącego realizacji szczepień przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka. Wyżej wymieniony program dedykowany jest dla dziewcząt i chłopców w grupie wiekowej 12 i 13 lat (tj. urodzonych w 2010 i 2011 roku)

 

Od 1 czerwca 2023 roku rozpoczynają się zapisy na szczepienie przeciw ludzkiemu wirusowi brodawczaka

dla w/w grupy wiekowej.

 

 

Zapisu na szczepienie przeciwko HPV można dokonać:

 • osobiście w Rejestracji Miejskiego Centrum Medycznego Sp. z o. o. w Libiążu;

 • telefonicznie 32 627 14 21 wewnętrzny 11 Rejestracja Miejskiego Centrum Medycznego Sp. z o.o. w Libiążu;

 • za pośrednictwem infolinii 989;

 • poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Równocześnie informujemy, że szczepienie wykonywane będą dla wszystkich dzieci bez względu na fakt posiadania złożonej deklaracji do MCM Sp. z o.o. w Libiążu

 

H PV (Human Papilloma Virus) jest nazwą ludzkiego wirusa brodawczaka.HPV należy do najważniejszych czynników zakaźnych o właściwościach onkogennych, czyli zdolnych do transformacji nowotworowej komórek i wywołania raka.

HPV jest czynnikiem sprawczym wywołującym wszystkie zachorowania na raka szyjki macicy. Może wywoływać również raka pochwy i sromu u kobiet, raka prącia u mężczyzn oraz raka odbytu, jamy ustnej, nosogardzieli, nasady języka i migdałków, okolic głowy i szyi u obu płci.

 

Więcej informacji można otrzymać w Punkcie szczepień pod numerem telefonu 32 627 14 21 wewnętrzny 13 lub na stronie Ministerstwa Zdrowia https://www.gov.pl/web/zdrowie/hpv .

 

 

                                                                                                               

 

 

25.04.2023

 

Badanie OCT w naszej Poradni Okulistycznej

 

OCT (Optyczna koherentna tomografia dna oka) to nowoczesne, nieinwazyjne i bezpieczne badanie wykonywane w ramach świadczeń NFZ w naszej poradni okulistycznej.

Badanie to nie wymaga wcześniejszego przygotowania i trwa kilka minut. Może być wykonywane u kobiet w ciąży.

OCT polega na wykorzystaniu koherentnej wiązki światła i analizie współczynnika odbicia światła od kolejnych warstw siatkówki. Pozwala to na dokładny pomiar grubości siatkówki i wczesne wykrycie zmian zarówno w przedniej jak i tylnej części gałki ocznej.

Badanie OCT służy także do monitorowania postępu leczenia.

Wskazania do badania OCT to m.in :

 • jaskra

 • AMD – zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem

 • otwór w plamce żółtej

 • makulopatia cukrzycowa i obrzęk plamki innego pochodzenia

 • centralna retinopatia surowicza

 • stwardnienie rozsiane

 

 

                                                    

 

 

15.03.2023r. 

Szanowni Pacjenci

 

Z przyjemnością informujemy, że w trosce o poprawę warunków udzielania świadczeń zdrowotnych wyremontowaliśmy ze środków własnych kolejne pomieszczenia poradni specjalistycznych.

Po generalnym remoncie poradni alergologicznej, laryngologicznej oraz chirurgicznej, przyszedł czas na poradnię stomatologiczną. 

W celu poprawy komfortu udzielania porad zainstalowaliśmy klimatyzację w pomieszczeniach chirurgii i stomatologii.

Ponadto zakupiliśmy m. in nowy stół zabiegowy do poradni chirurgicznej, tympanometr do badania słuchu w poradni laryngologicznej oraz nowy sprzęt do poradni stomatologiczny.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług naszych poradni specjalistycznych.

 

         

 

                     

 

 

 ***   ***   ***

20.09.2022r. 

Szanowni Pacjenci

 

Z przyjemnością informujemy, że w naszej przychodni została otwarta Poradnia Chirurgii Stomatologicznej, w której udzielane są świadczenia zdrowotne w ramach podpisanej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Więcej informacji można uzyskać w poradni I piętro gabinet 214 lub telefonicznie pod nr telefonu 32 732 28 37 w godzinach pracy poradni. 

 

 ***   ***   ***

19.09.2022r.  

Szanowni Pacjenci

 

Od 1 marca 2022 roku Poradnia Zdrowia Psychicznego Miejskiego Centrum Medycznego Sp. z o. o. udziela świadczeń zdrowotnych w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego, którego realizatorem jest Szpital Powiatowy w Chrzanowie.

 

***   ***   *** 

  17.01.2022r.

Szanowni Pacjenci

 

Z przyjemnością informujemy, że do naszej Poradni Kardiologicznej został zakupiony nowoczesny, wysokiej klasy, aparat ultrasonograficzny do wykonywania echokardiografii serca.

 

***   ***   ***

 

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił Teleplatformę Pierwszego Kontaktu (TPK). Jest ona uzupełnieniem nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej i miejscem pierwszego kontaktu dla pacjenta, w sytuacji nagłego zachorowania lub konieczności wystawienia np. e-recepty, w czasie, gdy poradnie POZ już zakończyły pracę oraz w weekendy i święta. 

Z pomocą TPK można skorzystać dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 137 200jeden dla całej Polski.

Pod numerem TPK dyżurują pielęgniarki, położne i lekarze, gotowi do udzielenia pomocy dzwoniącym pacjentom. Telefony są odbierane od poniedziałku do piątku w godz. 18:00 – 8:00 rano kolejnego dnia oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta.

Obecnie infolinia obsługiwana jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim.

Więcej informacji na naszej stronie www.mcm-libiaz.pl w zakładce STREFA PACJENTA/TELEPLATFORMA PIERWSZEGO KONTAKTU lub na stronie www.nfz.gov.pl

 

***   ***   ***

 

Przypominamy, iż w związku z sytuacją epidemiczną na terenie Miejskiego Centrum Medycznego Sp. z o. o. obowiązuje maseczka zasłaniająca usta i nos, ponadto przed wejściem na teren przychodni obowiązuje dezynfekcja rąk.

 

***   ***   ***

 

W związku z  zagrożeniem epidemicznym koronawirusem, prosimy o zgłaszanie się na wizyty do lekarza lub na badania diagnostyczne na konkretnie umówioną godzinę.

Prosimy na bieżąco śledzić informacje o  wprowadzanych zmianach w funkcjonowaniu naszej placówki.

 

***   ***   ***

eRejestracja

 

W Miejskim Centrum Medycznym Sp. z o. o. działa system eRejestracji na wizyty osobiste oraz wizyty recepturowe (tj. składanie zapotrzebowania do POZ na leki stałe) w Podstawowej Opiece Zdrowotnej w Poradni POZ w Libiążu, Poradni POZ w Żarkach oraz w Poradni POZ w Gromcu;

Więcej informacji na stronie www.mcm-libiaz.pl w zakładce STREFA PACJENTA/E-REJESTRACJA

 

Trwają pracę nad uruchomieniem eRejestracji do kolejnych poradni/pracowni, o czym powiadomimy Państwa na naszej stronie internetowej w zakładce Aktualności. 

 

***   ***   ***

 

AKTUALNE NUMERY TELEFONÓW DO REJESTRACJI

Miejskiego Centrum Medycznego Sp. z o. o. :

 

1.      Przychodnia nr 1 w  Libiążu: 32 627 14 21 wewnętrzny 11, 32 732 28 33

2.      Przychodnia nr 2 w  Żarkach: 32 627 21 21

3.      Przychodnia nr 3 w Gromcu: 32 727 32 74    

 

***   ***   ***

 

E-RECEPTY NA LEKI STOSOWANE PRZEWLEKLE - PODSTAWOWA OPIEKA ZDROWOTNA

 

Miejskim Centrum Medycznym Sp. z o. o. dostępne są 3 sposoby zamawiania recept na leki stosowane przewlekle w Podstawowej Opiece Zdrowotnej bez konieczności osobistej  wizyty w przychodni:  

 

 1. drogą mailową na adresy mailowe podane poniżej:

·         POZ Przychodni nr 1 w Libiążu poradnia_dz@mcm.libiaz.pl;

·         POZ Przychodni nr 2 w Żarkach - mcm_zarki@mcm.libiaz.pl;

·         POZ Przychodni nr 3 w Gromcu – mcm_gromiec@mcm.libiaz.pl;

 

 1. za pośrednictwem eRejestracji (tylko Podstawowa Opieka Zdrowotna) szczegółowe informacje dostępne na www.mcm-libiaz.pl w zakładce STREFA PACJENTA/E-REJESTRACJA         
 2. zamówienie w formie papierowej – należy wrzucić do skrzynki umieszczonej w placówce w oznakowanym miejscu, bez konieczności wchodzenia na teren rejestracji w godzinach pracy Przychodni.

Ponadto na zamówieniu na leki należy wpisać czytelnie:

·       imię i nazwisko;

·       nazwę leku, postać leku (tabletka, krople, maść lub inne), dawkę, ilość opakowań, dawkowanie;

·       pesel;

 

UWAGA !!! zamawiane leki muszą być przyjmowane na stałe przez osobę składającą zapotrzebowanie i wynikać z posiadanej dokumentacji medycznej

 

Czas oczekiwania na e-recepty - do 7 dni roboczych (liczonych od dnia następnego od złożenia zamówienia)

 

Sposób powiadomienia o kodzie recepty:

·       jeśli posiadają Państwo IKP powiadomienie SMS-em z portalu e-zdrowie, bezpośrednio po wystawieniu recepty przez lekarza;

·       w przypadku braku konta IKP:

  • Poradnia POZ Libiąż - prosimy o zgłoszenie się po kod recepty do rejestracji lub o kontakt telefoniczny z rejestracją,
  • Poradnia POZ w Żarkach i Poradnia POZ w Gromcu – pracownik MCM Sp. z o.o. poda kod recepty drogą telefoniczną na numer telefonu podany w zamówieniu na leki.

 

Zachęcamy Państwa do założenia Internetowego Konta Pacjenta, dzięki któremu bezpiecznie i szybko otrzymacie Państwo wiadomość SMS lub e-mail o wystawionych e-receptach. 

Szczegółowe informacje dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce  STREFA PACJENTA/INTERNETOWE KONTO PACJENTA.

 

*** *** ***

 

E-RECEPTY NA LEKI STOSOWANE PRZEWLEKLE – PORADNIA SPECJALISTYCZNA

 

Miejskim Centrum Medycznym Sp. z o. o. dostępne są 2 sposoby zamawiania recept na leki stosowane

przewlekle w Poradniach Specjalistycznych bez konieczności osobistej  wizyty w przychodni:  

 1. drogą mailową na adres mailowy podany poniżej:

·         poradnia_dz@mcm.libiaz.pl;

 1. zamówienie w formie papierowej – należy wrzucić do skrzynki umieszczonej w placówce w oznakowanym miejscu, bez konieczności wchodzenia na teren rejestracji w godzinach od 7:00 do 18:00.                                                             

Ponadto na zamówieniu na leki należy wpisać czytelnie:

·         imię i nazwisko;                                                      

·         nazwa poradni specjalistycznej w której są Państwo leczeni.

·         nazwę leku, postać leku (tabletka, krople, maść lub inne), dawkę, ilość opakowań, dawkowanie;

·         pesel;

 

UWAGA !!!

·       zamawiane leki muszą być przyjmowane na stałe przez osobę składającą zapotrzebowanie i wynikać z posiadanej dokumentacji medycznej;

·       zapotrzebowanie na leki w poradni specjalistycznej należy złożyć minimum z 14 – dniowym wyprzedzeniem;

 

Sposób powiadomienia o kodzie recepty:

·       jeśli posiadają Państwo IKP powiadomienie SMS-em z portalu e-zdrowie, bezpośrednio po wystawieniu recepty przez lekarza;

·       w przypadku braku konta IKP:

·       prosimy o zgłoszenie się po kod recepty do rejestracji lub o kontakt telefoniczny z rejestracją Przychodni nr 1 w Libiążu.

 

Zachęcamy Państwa do założenia Internetowego Konta Pacjenta, dzięki któremu bezpiecznie i szybko otrzymacie Państwo wiadomość SMS lub e-mail o wystawionych e-receptach. 

Szczegółowe informacje dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce  STREFA PACJENTA/INTERNETOWE KONTO PACJENTA.

 

  ***   ***   ***

Szanowni Pacjenci

 

 

Informujemy , iż przy Rejestracji Miejskiego Centrum Medycznego znajduje się monitor, zakupiony dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej w ramach realizacji projektu pt. „Poprawa jakości i dostępu do POZ w Miejskim Centrum Medycznym w Libiążu poprzez inwestycje w nowoczesny sprzęt medyczny, IT i zastosowanie usprawnień dla osób niepełnosprawnych”.

Monitor ten posiada funkcje  powiększające ekran z możliwością emisji   mowy  dostosowane do potrzeb osób niedowidzących i niedosłyszących.

Zapraszamy do korzystania z możliwości przeglądania naszej strony internetowej w  wersji offline. 

Obok monitora dostępna jest instrukcja, a personel rejestracji służy pomocą w obsłudze programu.

 

***   ***   ***

Libiąż 04.06.2019 r. 

Szanowni Pacjenci

 

 

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy realizację projektu pt. „ Poprawa jakości i dostępu do POZ w Miejskim Centrum Medycznym Sp. z o. o. w Libiążu poprzez inwestycje w nowoczesny sprzęt medyczny, IT  i zastosowanie usprawnień dla osób niepełnosprawnych”.

Dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu ze środków Unii Europejskiej wykonaliśmy sieć komputerową w gabinetach POZ w budynku przy ul. 9 Maja 2 oraz zakupiliśmy sprzęt komputerowy do POZ w naszych placówkach w Libiążu , Żarkach i Gromcu.

Pracownia Radiologii została wyposażona w nowoczesny , wysokiej klasy aparat cyfrowy USG , z opcją elastografii. Dokonaliśmy także ucyfrowienia aparatu RTG, co pozwoliło na wyeliminowanie obróbki chemicznej zdjęć i tradycyjnych kliszy kliszy RTG.

Mamy nadzieję, że wprowadzone innowacje podniosą jakość usług świadczonych przez naszą placówkę.  

fb g+ youtube mail

DANE FIRMY:

 

adres

Adres:

ul. 9 Maja 2 32-590 Libiąż

mail

e-mail:

sekretariat:

sekretariat@mcm.libiaz.pl

rejestracja:

poradnia_dz@mcm.libiaz.pl

telefon

telefon:

032 - 6271421

032- 6277375